Yeni Jeep Grand Cherokee SRT

admin 24 Kasım 2014 0
Yeni Jeep Grand Cherokee SRT

Jeep, Grand Cherokee SRT8 için hayata geçirdiği geniş kapsamlı makyajı tanıttı.

Jeep firmasının Grand Cherokee için hazırladığı yüksek performans SRT8 versiyonu; farklı bir ön mazgal, LED ön farlar, yenilenmiş arka kanat ve beş kollu alaşım jantlar ile sınıfının sıradan araçlarından ayrılıyor ve kendi tarzını ortaya koyuyor.

Performans açısından 2014 Grand Cherokee SRT8 yeni kontrol özelliklerine ve Selec-Track sistemine sahip. Bu sistem aracılığıyla yüksek performans elde edebilmek için Yol Modu açıkken aracın arka tekerlerine daha fazla tork iletiliyor. Araçta ki en önemli değişiklik ise sekiz vitesli, çabuk geçişli otomatik aktarım sisteminin seçenekler arasına eklenmesi olmuş. Bu özellik sayesinde aracın yakıt tüketimi düşerken performanstan elde edilen verim oldukça artacak. Araziye göre seçebileceğimiz Select-Track bize her türlü arazide en yüksek performansı sağlama görevine de sahiptir.

6.4 litrelik HEMI V8 motor yine aynı 470 beygir ve 630 Nm torkluk güce sahip olacak ancak başarılı SUV, yeni aktarım sistemi sayesinde 0-100 km/s hızlanmasında daha çabuk olacak. Önceki versiyon 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede ulaşıyorken, saatte tam 257 kilometrelik bir en yüksek hıza ulaşabiliyordu. Yeni model bu rakamları geride bırakarak önceki modele göre gerçekten çok başarılı bir çalışma olduğunu da kanıtlamış oldu.

Sende Yorum Bırak »