Yakıtsız Motor için Sponsor Arayışı

admin 30 Ocak 2015 0
Yakıtsız Motor için Sponsor Arayışı

Emekli Elektrik Mühendisi olan Salman GÜRBÜZ, Yaklaşık yıllık çalışması sonucu hiçbir yakıt gerektirmeden, düşük bir başlama enerjisinin ortaya çıkartmış olduğu sonsuz enerji üretme fikri için sponsor arayışı içerisinde.

Salman GÜRBÜZ, vermiş olduğu AA muhabirine sunduğu açıklamada, Yıldız Teknik Üniversitesi‘nden 1976 ‘da mezun olup, Uzun süre ise serbest kısımlı elektrik mühendisi olarak çalıştığını, “Erke Dönergeci” haberlerinin basın yer alması sonucunda bu konuda çalışmalara başladığını açıkladı.

Neredeyse 8 yıldır üzerinde çalıştığı projeyi sonunda tamamladığını ifade eden Gürbüz, 

Prototipi burada yapmak çok zor, hatta mümkün değil. Dört girişimim yarım kaldı.  Yurtdışında hassas mühendislik firması ya da yüksek teknolojiye sahip rulman  firmaları yapabilir. Üniversitelerde gösterdiği öğretim üyeleri bu projede bir  yanlış bulamadılar. Destek vermelerini, Cumhurbaşkanına, Başbakana aktarmalarını  istedim ama bunu yapmadılar.

diye konuştu.

Proje içerisinde kullanılan motor, Hidrolik Basınçlı çalıştığını ve harekete geçtiği andan itibaren kendisini sonsuz döngüye sokarak besleme moduna alabiliyor. Yer alan sistemin uçak motorlarından tutup medikal sistemlerde kullanılmasını ifade eden Gürbüz kaliteli bir işe imza attığı açıkça görülüyor. Prototip için ise 100.000 avro civarında bir bütçe gerektiği için destek arayışı içerisine girdi.

Peki bu Motor Nasıl Çalışıyor?

Gerçekleştirdiği projeyi şu şekilde anlatan Gürbüz:

Motorumuz, aküyle tahrik ediliyor. Motorumuz içinde yüksek ve alçak  basınç odaları ile bir rotordan oluşuyor. Aküyle tahrik edildiğinde rotoru yüksek  basınç odasından alçak basınç odasına doğru itiyoruz. Hazırladığım ve  hesaplamalarını yaptığım motor projesi 14 yüksek basınç odası ve 14 alçak basınç  odasından oluşuyor. 40 atü basınç yaptığımda, döndürme istikametinde her odada  54,6 kilogram kuvvet artar. 14 odada 764,4 kilogram döndürme kuvveti oluşur.  Dolayısıyla kuvvet için bu bir motordur.

Sende Yorum Bırak »