araç takip sistemi

volkswagen golf

admin 04 Ocak 2009 0
volkswagen golf

volkswagen 2009 golf fiyatları

yeni golf 1.6 102 hp trendline fiyatı 37.600 tl

yeni golf 1.6 102 hp tiptr.dsg trendline fiyatı 41.930 tl

yeni golf 1.4 tsi 122 hp highline 4 kapı fiyatı 48.280 tl

modeline göre fiyatlar 57.000 tl sına kadar çıkıyor

Yeni VW Golf, yeni dış tasarımı, sınıf standartlarını belirleyecek iç mekân özellikleriyle birlikte yeni nesil motor ve yürüyen aksam teknolojileriyle dikkat çekiyor.

golf

golf

2008 Ekim’de düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nın ardından öncelikli olarak Batı Avrupa pazarlarında satışa sunulacak yeni VW Golf, 2009 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satılmaya başlanacak. İlk 5 jenerasyonun elde ettiği başarı çıtasını daha yukarı taşımayı hedefleyen yeni VW Golf, evrimsel olarak tanımlanan gerek iç ve dış tasarımı gerekse güvenlik ve motor/yürüyen aksam teknolojileriyle ön plana çıkıyor.

“Emniyet kemeri tespit sistemi ön planda”

Güvenlik konusunda hassas tutum yeni Golf’te de sürdüren Volkswagen, “Emniyet Kemeri Tespit Sistemi”yle ön plana çıkıyor. Arka yan hava yastıklarının yer aldığı modellerde, kokpitteki çok fonksiyonlu gösterge ekranı üzerinden arka yolcuların her birinin emniyet kemerini takıp takmadığını görülebiliyor. asha’nın haberine göre, VW’nin tamamen yenilenen kompakt sınıf modelinde geliştirilmiş çarpışma dayanıklılığı, diz hava yastığı dâhil toplam 7 hava yastığı, başın öne ve arkaya hareketinden kaynaklanan travmalara karşı koyan özel baş koruma sistemleri gibi güvenlik özelliklerine ek olarak geliştirilmiş ESP, kendi kendine park edebilme özelliği olan Park Asistanı, Otomatik Mesafe Kontrolü (ACC) ve Dinamik Şasi Kontrolü (DCC) gibi teknolojik destek sağlayan aktif güvenlik unsurlarına da yer veriliyor.

“Ekonomik, performanslı ve yeni motor yelpazesi”

İlk etapta 4 adet benzinli ve iki adet turbo dizel motor seçeneğiyle pazara giriş yapacak 6. nesil VW Golf, hem ekonomik hem performans sunabilen motor yelpazesiyle de tercih edilme konusunda avantajlı bir konuma sahip olacağı sanılıyor. 80 ve 102 HP’lik benzinli motor seçeneklerine ek olarak TSI teknolojisine sahip 122 ve 160 HP’lik iki adet 1.4 litre hacimli motor, yeni VW Golf’ün kaputu altında kullanılacak. 122 HP’lik TSI motor, 100 km’de ortalama 6.2 litre tüketim değeri sunmasıyla performans/ekonomi orantısında başarılı oluyor. Bununla birlikte 90 HP ile 170 HP arasında güçleri değişecek farklı turbo dizel motor seçeneklerinin sunulacağı yeni Golf’te ilk etapta 2.0 litrelik silindir hacimli dizel motorlara yer veriliyor. asha’nın haberine göre, ayrıca yeni VW Golf müşterileri, tercih ettikleri motorun torkuna göre 6 ya da 7 ileri vitesli DSG şanzımanlı modele sahip olabiliyor.

vw

vw

Volkswagen AG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Martin Winterkorn yeni modelle ilgili açıklamasında, “Sınıfının kalite ve konfor seviyesini çok daha yukarılara çıkarmayı başaran 6. Nesil VW Golf, müşterilerine benzersiz bir değer kombinasyonu sunabilecek” vurgusunu yapıyor.

(asha)

Sende Yorum Bırak »