Toyota Türkiye’ye 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

admin 27 Ocak 2015 0
Toyota Türkiye’ye 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Anonim Şirketi Genel Müdürü ve CEO‘su olan Orhan ÖZERTürkiye genelinde yaklaşık olarak 1.9 milyar dolarlık mevcut yatırıma yeni modeller için ise 500 milyon dolarlık ilave yatırım yapılacaklarını basına açıkladı.

53 Ülkeye İhracat Düzenlenecek

Orhan ÖZER ve Belarus‘un Ankara büyük elçisi olan Andrei SAVINYKH ile birlikte Antalya İş Adamları Derneği‘nin etkinlik olarak düzenlediği Tecrübe Paylaşım toplantısına katıldı.

Özer, toplantıda üretimin 88‘ini 53 ülkeye ihracat yapacaklarını açıkladı.

500 Milyon Dolarlık Yatırım Planlandı

Geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 2 milyar dolar civarında ihracat yaptıklarını anlatan Orhan ÖZER, Bu yıl tekrardan 500 milyon dolarlık yatırım düzenleneceğini açıkladı. Cümlelerine şunları da ekleyen Özer, 

Şirketimiz bugün itibarıyla Türkiye’de 1 milyar 900 milyon olarlık yatırım yapmış durumdadır. Yeni yatırım ve toplam yatırım teşviğimizle birlikte önümüzdeki iki üç yıl içinde 500 milyon dolarlık ilave yatırım daha yapılacak. Ve yatırım tutarımız 2,4 milyar dolara yükselecek. Ümit ediyoruz gelecek iki yıl içinde 2 milyar dolarlık ihracatı 4 milyar doların üzerine çıkaracağız.

Sende Yorum Bırak »