Peugeot, 2015 yılında Türkiye’de atağa geçecek

admin 03 Şubat 2015 0
Peugeot, 2015 yılında Türkiye’de atağa geçecek

Peugeot firmasının Otomotiv Pazarlama AŞ Genel Müdürü olan Bergetti:

2015 yılında 800 bin seviyesinde gerçekleşmesi öngörülen toplam pazarda Peugeot 32 bin araç satışı gerçekleştirerek yüzde 4 pazar payı elde etmeyi hedefliyor. Avrodaki düşüşün Otomobil fiyatlarına ne zaman ve hangi oranda yansıyacağını  biraz da pazardaki rekabet koşulları belirleyecek. Peugeot markasını  Türkiye’de POPAŞ temsil etmeye devam edecektir, POPAŞ da satılık değildir’.

Marc Bergeretti, bu yıl boyunca 800 bin seviyesinde gerçekleşmesi öngörülen toplam pazarda 32 bin araç satışı gerçekleştirilmiş oldu. Bunların ardından %4 pazar payı elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı. Deflasyon tehlikesiyle karşı karşıya kalan Avrupa‘da büyüme oranlarının çok düşün olduğunu işaret etti. Avrupa‘da ekonominin mutlaka canlandırılması yönünde olan düşüncülerini dile getirdi.

Avrupa Merkez Bankası‘nın bu yıl başında gerçekleştirdiği politika değişikliğinin olumlu sonuçlar getirmesini belirten Bergeretti, Aynı zamanda Türkiye Ekonomisine de olumlu yansıyacağını dile getirmiş oldu. Aynı zamanda konuşmasını şunları da ekleyen Bergeretti, 

Bu yıl genel seçimlerden önce ciddi bir çalkantı beklenmiyor.  Seçimlerin ekonomiye daha nötr bir etkisi olacaktır.

Avrupa’da Peugeot‘nun satışlarının yaklaşık olarak yüzde 9,8 artışla 965 bine yükseldiğini işaret ederek aynı zamanda,

Markanın hizmet kalitesiyle birleşen ürün  gamının modernliği ve doğru yapılandırılmış olması, sağlam ve karlı bir büyümeye  olanak vererek markanın çekiciliğini güçlendirdi.

Aynı zamanda Çin‘de gerçekleşen satışların yüzde 43,1 artarak 386 bine ulaştığını belirten Bergeretti, 

Bu artışla pazarın ilk 20 markası arasında satışlarını en yüksek  oranda artıran marka olarak yeni bir yıllık satış rekoruna imza attı. Peugeot  3008 ve 2008 modelleri, SUV segmentinin büyümesinden tam anlamıyla yararlanarak,  Dongfeng Peugeot’nun toplam satışlarının üçte birini oluşturdu

diyerek sözlerini toparladı.

Sende Yorum Bırak »