Nasıl Bir Araba Almalıyım

admin 13 Mayıs 2013 0

2013 yılında araba sektöründe oldukça yüksek bir düşüş yaşanmakta. Pek çok dünya markasının yeni modellerini piyasaya sürmesi ile birlikte sarsıntılı dönemler geçiren otomobil dünyasında 2012 model ve daha eski modellerin fiyatlarında epey bir düşüş yaşandı. Yeni bir araç olacak kişiler için bizlerde rehber olmak istedik ve nasıl bir araba almaları gerektiği hakkında ipuçlarında bulunacağız.

Araba almak isteyen kişilerin öncelikle nasıl bir arabaya ihtiyaç duyduklarını bilmeleri gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde araba almaya kalkar iseniz hem maddi olarak hem de manevi olarak hüsrana uğrayabilirsiniz. Bunun için düşünmeniz gerekmekte. Aileniz kaç kişilik?, aracı şehir içinde mi şehir dışında mı kullanacaksınız?, aracınızda malzeme mi taşıyacaksınız? gibi kilit soruları kendinize sorarak cevaplamanız gerekmekte.

Eğer genç iseniz ve sadece gezmek için araba alacak iseniz sizler için pek çok farklı model yer almaktadır. Peugeot markası başta olmak üzere Opel ve Honda gibi pek çok araba markasının spor araç modelleri yer alır iken gençler bu araçlara yönelebilir.

Eğer aileniz için bir araç almak istiyor iseniz sizler için de pek çok farklı model yer alıyor. Doblo ve Kango gibi pek çok farklı araç modeli aileler için en ideal seçim olur iken eğer bütçeniz var ise spor ve geniş araba modellerine yönelebilirsiniz. 2013 yılı itibari ile spor arabalarda ve lüks arabalarda belirli bir fiyat düşüşü yaşanır iken bu fırsatları kaçırmadan bir an önce arabanızı alabilirsiniz.

Sende Yorum Bırak »