araç takip sistemi

Mustang motorlu Ford Focus RS

admin 08 Şubat 2015 0
Mustang motorlu Ford Focus RS

Ford markasının iki efsanevi aracı birisi Mustang diğeri Focus bu iki aracıda çok yakından tanıyorsunuz. Ülkemizde çok sayıda Mustang olmasa da çok sayıda Focus görebiliyorsunuz. Ancak Mustangları da filmlerden görebiliyorsunuz. Diğer firmalarında böyle işlemler yaptığını gören Ford , bu iki efsane modelini birleştirme kararı aldı. Mustang’a Focus dan bir şeyler katamayacağını gören firma Focus’un hızlı modeli olan RS’e Mustang modeli koyma kararı aldı.

4 adet silindire 2.3 litre EcoBoost motor koyuldu ve Ford Focus Rs , 320 beygirden çok daha fazla güç üretiyor. Aracın torku ise 433 Nm. 0-100 performansı tam olarak 4 saniye. Bu motor aynı zaman da Mustang da da kullanılıyor.

Yeni nesil bir sistem olan 4 çekiş sistemi uygulanan araç 4 lastikle beraber yola tutanacak. Yolun durumuna göre performans ayarlarını otomatik olarak değiştirebilecek bir beyin bulunacak araçta.

Fabrikadan çıkış olarak Michelin marka lastik kullanılacak olan araçta tam olarak 19 inç lastik olacak bunun dışında jantlar ise alüminyum alaşım olacak. Bunun dışında aracın eski modellerine göre çok daha fazla satılması bekleniyor.

Eksoz sistemi de değiştirilen araç , gerçekten muhteşem bir ses bıracak.

Tasarım konusuna bakacak olursak. Araç ciddi anlamda yakışıklı bir araç , yani bir cadde den geçtiği zaman çok ciddi tepki toplayacaktır.

 

Sende Yorum Bırak »