KLASİK ARABA KİRALAMA

admin 23 Temmuz 2013 0

Klasik arabalar üretildiğinden beri hiç bir zaman insanların ilgisini kaybetmemiş aksine yıllar geçtikçe popülaritesini arttırmıştır. Türkiye’de bulunan klasik araba müzelerinin sayısı oldukça azdır. Bu müzelerden bazıları; Ural Ataman Rahmi Koç Cengiz Artam ve Cengiz Arsay müzeleridir.
Bir arabanın eski araba olarak adlandırılabilmesi için birçok kritere sahip olması gerekir. Bir arabanın klasik olarak nitelendirilebilmesi için; arabanın 1970 yıllarından önce üretilmesi az sayıda bulunması ve araba tarihinde ilkleri içerisinde bulunduran bir araç olması gerekir. Arabada bulunan her parça tamamen orijinal olarak korunabilmiş olması ve orijinaline uygun bir şekilde restoresinin yapılması gerekir. Araştırmalara göre Türkiye’de en iyi klasik arabalara sahip olan kişilerde Rahmi Koç ilk sırada yer almaktadır.
Klasik arabalar var olduğu sürece ihtişamlı görüntüleriyle meraklıların ilgisini çekmeye devam edecektir. İnsanların özel günlerinde klasik araba kiralama sayısı bir hayli arttı. Son dönemlerde eski araba kiralama oranlarının artmasının sebepleri arasında insanların; geçmişe olan özlemlerini lükse konfora ve ihtişama olan düşkünlüklerini ortaya koymaktadır. Fakat araba kiralarken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birkaçı; güvenilir bir firmaya ait bir araba olması arabanın evrakları eksiksiz olarak firmanın elinde bulunmalı araç muayenesi ve bakımı tam olarak yapılmalı hasar yönünden kontrol edilmeli ve kullanılırken arabanın yıllanmış antika bir değerinin olduğu unutulmamalıdır

Klasik Arabalar

Sende Yorum Bırak »