İşte Porsche’nin Cep Roketi!

admin 05 Şubat 2015 0
İşte Porsche’nin Cep Roketi!

Porsche, Merakle beklenen modeli olan Cayman GT4‘ü internet üzerinden tanıtımını gerçekleştirdi. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda çıplak gözlerin karşısına çıkacak otomobil, Aynı zamanda Alman üreticiler tarafından “Porsche’nin radikal iki kapılı spor otomobilleri gelecekte üretmeye devam edeceğinin net bir dışa vurumu” sözleri ile betimleniyor.

Ön Splitter ve Ağ Izgarasıyla agresif bir ön tasarıma sahip olan aracın, Yanlarında yer alan sportif hava girişlerine, arkasında ise daha büyük bir spoiller’a bunlara ek sabit arka kanata yer verilmiş. Çift egzoz sistemine ve 911 GT3‘ten ödünç alınan yüksek performans fren sistemiyle aracın yüksekliği de aynı zamanda 30 mm alçaltılmış.

Cayman GT4‘ün kabininde pek büyük değişiklik yer almıyor. İç kısımda deri ve alcantara kaplamalı spor koltuklar ve spor direksiyon seti ile dikkatleri üzerine çekiyor. 385 bg‘lik gücüne ek olarak 3-8 litre hacimli sıralı altı silindirli motordan besleme yaparken, Elde edilen güç aracın arka tekerleklerine 6-ileri manuel şanzıman ile iletiliyor. Elde edilen güç ile 0-100km/s sprintini 4.4 sn‘de tamamlamasını sağlıyor. 295 km/s‘lik maksimum hıza sahip olan GT4, Porsche‘den edilen iddialara göre Nürburgring Nordschleife‘de bir turu neredeyse 7 dakika 40 saniyede tamamlıyor.

 

Sende Yorum Bırak »