İnternetten Araba Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

admin 15 Mayıs 2013 0

Bir aracınız var ve artık çeşitli nedenlerden dolayı onu satmak mı istiyorsunuz? Tüm gününüzü araba pazarlarında harcamak veya galerilere yüksek komisyon ödemek istemiyor iseniz arabanızı internet üzerinden online olarak satabilir ve tüm komisyon oranlarından kurtulabilirsiniz.
İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte araç satış sitelerinin ve ilan sitelerinin de açılması ile birlikte araba alıp satmak kolay bir hal olur iken bizlerde sizlere internet üzerinden araba satarken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgiler aktaracağız. Kendi güvenliğiniz için bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
– İnternet üzerinde ilan verdiğiniz sitenin güvenilir bir internet sitesi olup olmadığına dikkat edin. Bilindik sitelerin dışında hiç bir siteye kişisel bilgilerini vermeyin. Bununla birlikte kredi kartı bilgilerinizi güvenilir olmayan sitelere girmeyin.
– Aracınızı satın alacak olan kişinin güvenilir olmasına özen gösterin. Aracınızı kesinlikle elektronik ortamda satmayın. Elektronik ortamda anlaştığınız kişi ile yüz yüze görüşerek tüm detayları bildirin ve satışı elden gerçekleştirin.
– Aracınızın tüm bilgilerini ( ruhsat bilgileri ) kesinlikle internet siteleri ile paylaşmayın. Araç bilgileriniz klonlanarak internet üzerinden farklı kişilere satılabilir. Bu en yeni dolandırıcılık türlerinin başında gelmektedir.
– Aracınızı satacağınız kişinin tüm bilgilerini isteyin ve satış işlemlerini muhakkak noter eşliğinde gerçekleştirin. Samimi olduğunu düşünmediğiniz veya tavırlarını beğenmediğiniz kişilere kesinlikle aracınızın anahtarını ve bilgilerini emanet etmeyin.
İnternet üzerinden anlaşacağınız kişi ile yukarıdaki maddelere dikkat ederek araç satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sende Yorum Bırak »