İki otomobil devi araçlarını geri çağırdı

admin 08 Şubat 2015 0
İki otomobil devi araçlarını geri çağırdı

Jaguar Land Rover , hatalı araçlar olması gerekçesiyle Amerika da sattığı Range Rover ve Jaguar markalı araçlarının tam olarak 104 bin tanesini geri çağırdı.

Bazı araçlarında arıza oluşturma ihtimali olduğunu kabul eden büyük firma , bununla ilgili bir basın açıklaması yaptı ve bütün araçlarını geri aldığını açıkladı.

Bunun dışında Kuzey Amerikada çok sayıda 2012 ve 2006 model Range Rover aracın , ön frenlerinde sorun yaşayabileceğini açıkladı. Hem araçların geri çağrılmasını istedi hemde bayilerin bütün fren sorunlarını ücretsiz halledeceğini açıkladı.

Anlaşıldığı gibi Jaguar Land Rover , fren konusunda hatalar yapmış ve bu hataları içeren araçları çok sayıda satmış. Durum böyle olunca marka ismini zedelememek için geri çağırma işlemleri yapılmış. Fren konusu çok hayati bir konu olduğu için çok acele bu işlemlerin yapılmasını isteyen firma , tüm maduriyetlerin giderileceğini açıkladı. Sadece Range Rover değil , Jaguar markasında da sorunlar yaşayan firma Jaguar XK modellerinin sinyal sorunları yüzünden onlarıda geri çağırmak zorunda kaldı.

Sende Yorum Bırak »