Hyundai i10 Banttan İndi

admin 21 Kasım 2013 0
Hyundai i10 Banttan İndi

Hyundai Otomobil Fabrikaları Müdürü Eui-Sun Chung, “Hyundai olarak şu ana kadar Türkiye fabrikamızda 634 milyon dolarlık yatırım yaptık ve yıl sonuna kadar 43 milyon dolar daha yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktayız” dedi. Chung ayrıca yaptığı açıklamalar şunları da ekledi:  Hyundai Assan İzmit Fabrikası‘nda düzenlenen “i10” modelinin üretimi ve banttan iniş töreninde yaptığı konuşmada, geçen 1 yıllık sürede Türkiye fabrikasının kapasitesini 200 bin adede çıkarma projelerini tamamladıklarını söyledi.

“Fabrikanın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiğimiz en büyük ölçekli bu yatırımımız sayesinde Hyundai Assan, Avrupa pazarları için stratejik öneme sahip olan modelleri üreten bir üretim üssü haline geldi” diyen Chung, Hyundai Motor Company’nin globalleşme sürecinde Türkiye fabrikasının büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

Hyundai  otomobil fabrikası olarak biz şu ana kadar Türkiye fabrikamızda 634 milyon dolarlık yatırım yaptık ve yıl sonuna kadar 43 milyon dolar daha yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bu yatırımlarımızla Türkiye fabrikamızı en modern ve en kaliteli tesislerden biri haline getirdik ve bunu sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hyundai i10

Sende Yorum Bırak »