araç takip sistemi

Ferrari’nin yeni modeli: 488 GTB

admin 03 Şubat 2015 0
Ferrari’nin yeni modeli: 488 GTB

Ferrari firması 458 modeli üzerinde yaptığı geliştirmeleri tanıttı. Genel profilinde yer alan ön ve yandaki hava girişleri büyütülmüş durumda. Ön kaputta burun şekilde bir tasarıma sahip ve hava çıkışlarına yer verilmiş bunların yanında burun ucunda Formula 1 araçlarına benzer bir şekilde ve alt kısımda bir kanat ile sonlandırılmış.

458 modelinde aynı farlar kullanılmış. Kapılardan başlayan eğimli hava girişlerinin büyümesinin sonucunda motorunun daha da iyi havanlandırılması sağlanmış. Yaklaşık olarak 5 kollu şık ve büyük jantların kullanıldığı 488 GTB’nin arka tasarımı ise sadece hava çıkışı ile desteklenmiş. Orta kısımına ise koyu renklendirerek stop lambaları için güzel görüntüler elde edilmiş. Ferrari logosunun altında ise egzozların yan kısımları aracın önden ve yandan aldığı hava tahliyesi için destek sağlanmış.

Difüzör sayesinde gelen havanın tahliye edilmesi oldukça kolay. İç mekanın da ise çok değişiklik yapılmazken son dönem Ferrari’lerinin tarzını yansıtıyor. Kırmızı ve Siyahın kullanımının yanında deri ve metal malzemelerinin uyumu ile sade, şık ve sportif bir görünüm elde edilmiş.

Çift turboya sahip 3,9 lt hacmin 670 beygirlik bir V8 motor yer alıyor. Maksimum gücünü 8000 d/d’da veren motor 760 Nm tork değerine sahip. 458 Italia için ise bu değerler 9000 d/d’da 570 beygir ve 540Nm tork bulunuyor. Italia modelinden aynı zamanda Special’den de yüksek.

8.3 saniye olarak azami hız da 325’ten 330km/sa’e çıkmış oluyor. Italia için değerleri 3.4 ve 9.1 saniye olarak gerçekleşmiş oluyordu. Cenevre Fuarı’nda Mart ayında yapılacak.

Sende Yorum Bırak »