Bu Araç Saatte 300 Km Yapıyor

admin 29 Kasım 2013 0
Bu Araç Saatte 300 Km Yapıyor

Jaguar’ın ilk SUV konsepti olan araç, markanın tamamen yeni gelişmiş alüminyum monokok mimarisi (iQ) üzerinde yükseliyor. Fren tork kontrolü sistemi sayesinde markanın sedan modellerini andıran tasarımıyla sporcu SUV’lar arasına giren konsept’te kullanılan 4 tekerlekten çekiş sistemini de marka bizzat kendisi geliştirmiş. Yerden yüksekliği 213 milimetre olan araç, hızlı girilen virajlarda aracın dışa açılmasını engelleyen fren tork kontrolü sistemiyle donatılmış.

Saatte 300 kmh hıza ulaşabilecek olan bu otomobil, 4.7 metrelik uzunluğu ve 1.6 metrenin üzerindeki yüksekliğiyle dikkat çekiyor. 23 inçlik alaşım jantlar üzerinde yükseliyor. Yüksekliği bir arazi aracından çok iri bir sedanı andıran konsept, dinamik sürüş özellikleri sunduğu sinyali veriyor. Aracın saatte 300 kilometrenin üzerinde hızlara çıkabildiği açıklanırken kilometre başına emisyon değerinin 100 gramı geçmeyeceği kaydedildi.

Aracın piyasa fiyatı 50 milyon paund olacağı söyleniyor.
Markanın 500 milyon paund yatırımla geliştirdiği yeni mimarisinin ilk örneği, 2015’te pazara girecek olan C/D segmentindeki sedan model olacak. Araçlar markanın F Type modelinde kullanılan V6 ünitelerle kombine edilecek.

jaguar

Sende Yorum Bırak »