Beş Ay İçerisinde Dört Milyonluk Vurgun

admin 05 Şubat 2015 0
Beş Ay İçerisinde Dört Milyonluk Vurgun

Dolandırıcılar, 30 lüks aracı ‘alınmış gibi‘ göstererek aynı gün içerisinde ikinci ve üçüncü kişilere ‘satarak‘ beş ay içerisinde 4 milyon liralık vurgun gerçekleştirdi. Ankara üzerinde yer alan otomobil çetesine beş ilde yapılan eşzamanlı operasyonda 27 kişi gözaltına alındı. Edinilen tutanaklar sayesinde 4‘ü tutuklandı, 2′si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma dosyasında yer alan çalışma yöntemi şu şekilde :

Çete, internette satışa çıkarılan araç sahipleriyle bağlantı kurup araç kiralama üzerine ruhsatsız açtıkları işyerlerine çağırıyor. Araç sahibi, mesai bitimine az süre kalana kadar oyalanıyor. Araç sahibine para EFT yapılmış gibi gösteriliyor. “Saat 16.00’yı geçtiği için yarın hesabınızda olur.

denilmesinin ardından noter üzerinden araç devri alınıyor. Hemen arkasına çete aracı mesai bitmeden ikinci ve üçüncü şahıslara araçları devrediyor. Bu çetenin yöntemle son beş ayda yaklaşık olarak dört milyonluk vurgun yaptığı ardından da Ankara‘da farklı adreslerde ruhsatsız onbeş oto kiralama şirket açtıkları ve bunları kapattıkları öğrenildi.

Sende Yorum Bırak »