Audi Q8 Geliyor

admin 09 Mayıs 2013 0

Bir Alman markası olan ve dünyanın en büyük araba firmalarından biri olan Audi markası yepyeni modeli ile piyasaya bomba etkisi yaratmaya hazırlanıyor. Range Rover Sport’a en büyük rakip olarak görülen yeni aracı Q8’i kısa süre içerisinde piyasaya sunacak olan Audi markası, üst düzey bir SUV modeli üretebilmek için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumda.
Uzun bir süredir kulislerde konuşulan ancak henüz Audi yetkilileri tarafından resmi bir açıklama gelmemesi nedeni ile kimsenin kale almadığı Q8 modeli, Audi markasının araştırma ve geliştirme şefi olan Wolfgang Durheimer’in yapmış olduğu açıklamalar ile hayat bulacağı kesinleşmiş durumda.
Geçtiğimiz aylarda düzenlenmiş olan araba fuarlarında tanıtılan Range Rover Sport’un en büyük rakibi olacak olan Audi Q8’in üstün özellikleri göz dolduruyor. Coupe tarzında bir tavan çizgisine sahip olacağı çizimlerden anlaşılan Audi Q8’in hem tasarım açısından hem işlevsellik açısından üst düzey bir araç olması planlanıyor. Q serisinin son aracı olacak olan Q8 bu bağlamda Audi markası tarafından farklı bir özen ile hazırlanıyor.
Araştırma ve geliştirme şefi Wolfgang Durheimer’in Autocar dergisine vermiş olduğu röportajda Q8’in nasıl bir araç olacağına dair pek çok farklı nokta paylaşılır iken Q7 modelinden daha büyük bir araç görünümü tercih edecekleri en büyük detay olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Kısa süre içerisinde araba fuarlarından tanıtılması beklenen Audi Q8’in üstün özellikleri ile birlikte fiyatının 100 bin ile 150 bin euro arasında olması beklenmekte.

Sende Yorum Bırak »