Audi A4

admin 30 Kasım 2014 0
Audi A4

Audi’nin en klasik otobillerinden birisi olan A4 gerçekten yenilikler ile birlikte son zamanlarda piyasada çok konuşulan bir model olmaya başladı. Önceki modellerine göre performansı ve dış görünüşünde önemli değişikliklere giden Audi gene de bu model hakkında çok fazla bilgi vermemekte.

Alman “auto motor und sport” dergisine göre Audi, A4’ün yeni neslini 2014 yılının ortalarında duyuracak. Yeni nesil tüm Audi’lerdeki gibi trapezoid kıvrımlara sahip büyük bir ön radyatör ızgarasına sahip olması beklenen A4’ün stop grubu da tıpkı A6 gibi daha fazla yer kaplayacak. Ayrıca bagaj üstü çıkıntısının da belirginleştirileceği söyleniyor.

Yeni A4’te güncellenmiş MMI sistemi ve head-up ekranına da yer verileceği iddia ediliyor. Ayrıca otomobilin motor gamında da değişiklikler olması bekleniyor; 1,4 litrelik turbo beslemeli benzinli TFSI motor 122 ile 180 bg güç üretecek. Silindir kapatma teknolojisi sayesindeyse 100 km’de 0.5 litre yakıt tasarrufu sağlanacağı açıklanıyor. tüm bunlara ek olarak yeni A4’ün bir plug-in hybrid versiyonunun da piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Böylece Audi, Mercedes ve BMW ile girdiği bu yarışta geride kalmadığını gösteriyor. Önceki modellerine göre daha detaylı ve farklı bir tasarıma sahip A4 özelliklerine göre de fiyatı değişmektedir.

Sende Yorum Bırak »