Araba Oto Araç Otomobil Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

admin 14 Mayıs 2013 0

Araba almak istemeyen milyonlarca kişi sadece ihtiyaçları olduğu zamanlarda araba kiralamayı tercih ediyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tatil yapacak kişilerin büyük ilgi gösterdikleri araba kiralama ofislerine yoğun ilgi atar iken bizlerde araba kiralayacak olan kişilerin nelere dikkat etmesi gerektiğini hazırladık. Eğer aklınızda araba kiralamak var ise bu maddeleri muhakkak dikkatli bir şekilde okuyarak öneme alınız.

– Araba kiralamak için başvuracağınız yerin kurumsal bir firma olmasına özen gösterin. Araç kiralayacağınız yerin kurumsal telefon numaraları, destek hatları ve yol desteğinin olmasına özen gösterin.

– Kiralayacağınız aracın ilk olarak lastiklerini kontrol edin. Eğer araç yıpranmış lastiklere sahip ise bunun değiştirilmesini isteme hakkınız bulunmaktadır. Yıpranmış olan lastikler can güvenliğiniz için elverişli değildir.

– Araç kiralamadan önce nasıl bir arabaya ihtiyaç duyduğunuzu mutlaka belirleyin ve buna göre hareket edin.

– İlk girdiğiniz araba kiralama merkezinden araba kiralamayın. Eğer zamanınız var ise gezin ve çeşitli araştırmalar yapın.

– Araç kiralamadan önce sizlere sunulan sözleşmeyi dikkatli bir şekilde inceleyin. Sözleşmede bulunan maddelerden içinize sinmeyenleri bildirin ve değiştirilmesini isteyin. Eğer ek madde eklemek ister iseniz buda yasal olarak hakkınızdır.

– Kiralayacağınız aracı belirledikten sonra muhakkak test sürüşüne çıkın. 3-4 km boyunca aracı test edin. Hız ve fren yaparak tüm işlevlerin tam olarak çalışıp çalışmadığına bakın.

– Son olarak aracın kasgo ve sigortasının olup olmadığını kontrol edin ve bu belgelerin arabada olup olmadığını kontrol edin. Kasgo ve sigortası olmayan araçları kiralamayın.

Sende Yorum Bırak »