2014 Honda Jazz

admin 27 Kasım 2014 0
2014 Honda Jazz

2014 yılında satışa sunulacak olan yeni Vibe modeli, birçok lüks eklentiyle gelecek. Bunun yanısıra Jazz VTi söylentileri de ortalıklarda dolaşıyor.

Modernleştirilen dış çizgileri ve geniş ‘cab forward’ stili gövdesi, Yeni Jazz’ın etkileyici yüzünü ön plana çıkarıyor. Yeni Jazz geliştirilmiş aerodinamik tasarımı, etkileyici ön ızgarası ve orijinal LED arka ışıklarıyla, hatchback stilini kompakt MPV’lerin kullanışlılığıyla birleştiriyor ve kendine özgü yepyeni bir sınıf yaratıyor.
Dış dizayn ilk bakışta bir devrimden çok, evrimin izlerini taşısa da, bu incelikli görünüş değişikliği, yepyeni Jazz’ı atağa kaldıran binlerce değişikliğin yalnızca küçük bir parçasını oluşturuyor.

Yeni cab forward tasarımı ve arttırılmış boyutlar

3900 mm uzunluğu, 1695 mm genişliği ve 1525 mm yüksekliğiyle, yeni Jazz, süperminilerin stilini, kompakt MPV’lerin de kullanışlılığını kendinde toplayarak, bu iki araç sınıfı arasında kendine özel bir mevki ediniyor. Tam yükseklik aynı kalırken, yeni Jazz’ın uzunluğu 55 mm, genişliği – az da olsa – 20 mm arttırılmış. Dingil aralığındaki – 50 mm – ile ön – 35 mm – ve arka – 30 mm – tekerlek aralıklarındaki artışlar, sürüş sabitliğine katkı sağlıyor. Bu boyut artışlarına rağmen, 9.8 m’lik dönüş çapı eski Jazz’dan daha geniş olmayıp, görüş mesafesindeki iyileştirmelerle birlikte, yeni Jazz eskisine nazaran daha gelişmiş şehir içi kullanım becerilerine sahip.

Sende Yorum Bırak »