2013 FORD F-150 SVT RAPTOR

admin 20 Ağustos 2013 0

Son zamanlarda yaptığı değişik dizaynlarla otomobil piyasasında tekrardan eski gücüne kavuşan Ford yaptığı yeniliklerle otomobil severlerin beğenisi kazanmakta. Pick up modellerine de yeni dizaynlar getiren Ford yeni modeli Ford F-150 SVT Raptor alışık olmadığımız bir şekilde karşımıza çıkıyor. Otomobil fuarlarında tanıtımı yapılan araç en çok dikkat çeken ve ilgi gören araba çeşitlerinden bir tanesiydi. Arabanın test sürüşü yapıldıktan sonra Ford’un yeni modeli pick up tutkunlarının vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor.

Ciddi bir performans artışıyla birlikte görünüşünde yapılan değişiklikler farklı grafik çizimleri yeni jantlar ek göstergeler arabaya ayrı bir hava katmış durumda. 6.2 litre hacimli motora sahip olan arabanın v8 motoruna kompresör besleme uygulanması ile birlikte 575 beygir gücüne ulaşabiliyor. Yeni yapılan egzoz sistemi ile de arabanın sesi eskisine göre daha iyi çıkıyor. Koltuk kaplamalarını siyah kullanan firma orta konsol ve kapı modellerinde bir önceki modelin aynısını kullanmış. Petek şeklinde yapılan ışıklandırma ise araca hoş bir görüntü katmış.

4 çeker olan Ford F-150 SVT Raptor ABS ESR ve elektronik sistemine sahip. Arazi arabası gibi gözükse de içerisi oldukça sportif olan araç rahat bir kullanım imkânı sağlamakta. Off road severlerinde ilgisini çeken araç zorlu arazi şartlarında oldukça başarılı.

2010 yılında ilk defa piyasaya sürülen bu aracın satışından Ford firması önemli bir gelir elde etti. Teknolojiyi iyi kullanan ve sürekli geliştirilen bu model 2013 yılında da otomobil tutkunlarının en başta tercih ettiği araç olacak gibi gözüküyor.

Ford F-150 SVT Raptor

Sende Yorum Bırak »